Nasz facebook

ul. Syrokomli 30/2, 51-141 Wrocław

+48 606 725 460

przycisk menuMenu

Kolorowy Korowód 23.03.19


23.03.2019 r. uczciliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa udziałem w Kolorowym Korowodzie. 

O godz. 11:00 zebrała się liczna grupa dzieci i rodziców koło  Krasnala Trisomka (przy ul. Kapitulnej) i stamtąd  ruszyliśmy do Cafe Równik (przy ul. Jedności Narodowej). Korowód prowadziła grupa studentów z Policealnego Studium Animatorów Kultury „Skiba”.Tuż za nimi szła Marzanna dzielnie przytrzymywana przez Piotrka oraz reszta uczestników z balonami w rękach ubrana na kolorowo. Maszerowaliśmy przez Ostrów Tumski wzbudzając zainteresowanie przechodniów. W ten sposób Korowód dotarł do Cafe Równik (po drodze topiąc* Marzannę), gdzie przy kawie i ciastku odbył się minirecital Janusza Cedro. Poczęstunek specjalnie na tę okazję przygotowali pracownicy Cafe Równik. 
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji wydarzenia: Animatorom i opiekunom ze Studium „Skiba”, “Pozytywce” za wspaniały występ, Agnieszce za przygotowanie balonów, Marioli za Marzannę i dekoracje, Piotrkowi za opiekę nad Marzanną, pracownikom Cafe Równik za gościnę oraz Panu Januszowi za piękny śpiew, który porwał nas do tańca.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w Korowodzie.
*Ze względu na ochronę środowiska naturalnego, Marzanna nie została wrzucona do wody, tylko symbolicznie w niej zanurzona i wyciągnięta.

WSPIERAJĄ NAS