Nasz facebook

ul. Syrokomli 30/2, 51-141 Wrocław

+48 606 725 460

przycisk menuMenu

Półkolonie 2017


W tym roku ponownie zorganizowaliśmy półkolonie dla dzieci ze Stowarzyszenia i nie tylko.

We wszystkich czterech turnusach brało udział ponad 20 dzieci. Opiekowała się nimi wspaniała kadra: Paulina, Ola, Dominika i Piotr.

W pierwszym turnusie mieliśmy wycieczkę do sali zabaw, gdzie szaleństwom nie było końca, wycieczkę na taras widokowy w Sky Tower, tam z 49 piętra dzieci oglądały Wrocław i okolice, były także warsztaty fotografii otworkowej, na których dzieci nauczyły się własnoręcznego wykonania aparatu fotograficznego oraz wywoływania zdjęć.

Drugi turnus zaczął się deszczową aurą, więc odwiedziliśmy salę zabaw, gdzie dzieci świetnie się bawiły, mieliśmy warsztaty ceramiczne prowadzone przez Panią Agnieszkę Jermakowicz. Efektem tych warsztatów były wspaniałe  kompozycje szklane zatopione w gipsie.

Była również wycieczka do Wytwórni Figur Woskowych, gdzie dzieci mogły obejrzeć kultowe postacie z kreskówek oraz z filmów, np. Spidermana lub Jacka Sparowa.

Na trzecim turnusie zwiedzaliśmy Teatr Lalek,  była to wycieczka, na której widzieliśmy zaplecze teatru, scenę, garderoby, lalki, sprawdzaliśmy  jak obsługuje się marionetki . Była też karuzela w parku i wata cukrowa.

Zrobiliśmy sobie też wycieczkę do miasta i zabawę w fontannie, dzieci biegały wśród wyskakujących „z ziemi” strumieni wody i moczyły się ile dusza zapragnie.

W piątek odbył się pokaz prawidłowego dbania o zęby, panie higienistki pokazywały jak należy myć zęby, dzieci dostały nagrody.

Ostatni turnus również był pełen wrażeń: zaczął się wizytą policjantów z Komendy Miejskiej we Wrocławiu, była nauka przechodzenia przez ulicę, zbieranie odcisków palców oraz inne zabawy.

Odwiedziliśmy też wystawę egzotycznych zwierząt, oglądaliśmy węże, warany, pająki i wiele innych ciekawych stworzeń. Prosto z tej wystawy przeszliśmy do Kolejkowa, gdzie mogliśmy obejrzeć ogromne makiety różnych miejsc Wrocławia oraz naszego regionu dolnośląskiego.

Bardzo dziękujemy naszej cudownej, cierpliwej i pełnej wspaniałych pomysłów Kadrze za dobrą i odpowiedzialną opiekę nad dziećmi.

Serdecznie dziękujemy też Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 178 za udostępnienie nam wygodnego, przestronnego i pełnego dobrej atmosfery miejsca na półkolonie.

Dziękujemy też firmie cateringowej “Pychotka” za niezawodne dostarczanie obiadów dla dzieci.

WSPIERAJĄ NAS