Nasz facebook

ul. Syrokomli 30/2, 51-141 Wrocław

+48 606 725 460

przycisk menuMenu

Spotkanie z Devin’em Clark’iem


„Walczę dla ziomków z dodatkowym chromosomem” (Devin Clark)

20 października br. w gdańskiej Ergo Arenie odbyło się niezwykłe spotkanie. W spotkaniu tym brały udział dzieci i młodzież z zespołem Downa wraz z rodzicami z Dolnośląskiego Stowarzyszenia “Razem” i z gdańskiej Fundacji Rozwoju “Ja Też” oraz amerykański zawodnik MMA walczący w federacji UFC – Devin Clark.

Na specjalne zaproszenie Devin’a Clark’a oraz jego koordynatora PR – Kevina Krogera, przybyliśmy do Ergo Areny na ceremonię oficjalnego ważenia zawodników występujących w UFC FIGHT NIGHT® GDAŃSK. Na tę okazję organizatorzy zarezerwowali dla nas pierwsze rzędy widowni.

Po zakończeniu oficjalnej części imprezy dla wszystkich dzieci i młodzieży odbyła się za kulisami dalsza część spotkania, gdzie mieliśmy możliwość poznania osobiście Devin’a Clark’a. Okazał się on bardzo ciepłym człowiekiem, zaangażowanym w zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa.

Za kulisami była wspólna zabawa, mnóstwo radości, a także “5 minut dla fotoreporterów”, czyli rodziców wyposażonych w aparaty fotograficzne. Na miejscu byli też prawdziwi reporterzy i media. Spotkanie odbyło się w miłej i wesołej atmosferze.

Dzieci, na pamiątkę tego spotkania dostały od Devin’a Clark’a koszulki z jego logo i pseudonimem (Brown Bear) a przede wszystkim wyszły z niego szczęśliwe i pełne wrażeń.

Bardzo dziękujemy Devin’owi Clark’owi, Kevin’owi Kroger’owi, Federacji UFC oraz Fundacji “Ja też” z Gdańska za to wspaniałe spotkanie, które będziemy miło wspominać. Spotkanie które niesie za sobą przesłanie, że nie istnieją żadne granice jeśli walczy się w jednej sprawie.

DEVIN CLARK – zawodnik, który jak mówi jego napis na koszulce: walczy dla ziomków z dodatkowym chromosomem (oryg. I fight for homies with extra chromies)

DZIECI i MŁODZIEŻ z Zespołem DOWNA – którzy na co dzień walczą ze stereotypami i o zwykłą codzienność.

Tutaj dostępny fotoreportaż z wydarzenia:

Spotkanie z Devin’em Clark'iem z UFC / A meeting with Devin Cl…

Devin Clark, jeden z amerykańskich zawodników MMA federacji UFC spotkał się z "ziomkami" z dodatkowym chromosomem tuż przed galą w Ergo Arena w Gdańsku. To spotkanie wojownika z walczącymi o zwykłą codzienność. Zapraszamy do obejrzenia relacji video z tego spotkania.Devin Terrell Clark, one of the UFC’s American MMA athletes, met with “homies” with extra chromosome before the fight night at ERGO ARENA in Miasto Gdańsk, Poland. This was a meeting of a fighter with those fighting for an ordinary everyday life. Here’s a video from this meeting (English subtitles included).

Opublikowany przez Ja też na 23 października 2017

#devinclark #brownbear #stowarzyszenierazem #jatez #ufc #ufcgdansk #zespoldowna #downsyndrome

Zdjęcia pochodzą z prywatnych archiwów oraz z Fundacji “Ja też”

WSPIERAJĄ NAS