Nasz facebook

ul. Syrokomli 30/2, 51-141 Wrocław

+48 606 725 460

przycisk menuMenu

Światowy Dzień Zespołu Downa we Wrocławiu 2009


W 2008 roku po raz pierwszy nasze Stowarzyszenie podjęło wyzwanie zorganizowania Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Byliśmy pod wrażeniem, iż miasto Wrocław i jego mieszkańcy są otwarci na działania jakie podjęliśmy. Nasza wystawa z pewnością zmieniła wyobrażenia wielu przechodniów, którzy zatrzymali się przy niej, o naszych dzieciach.

W tym roku nasze działania związane z obchodami tak ważnego dnia znów mocno zaakcentowały klimat naszego miasta.
Rozpoczeliśmy 20 marca, wystawą przy ul. Świdnickiej w centrum Wrocławia.
Wieczorem zaprosiliśmy naszych Przyjaciół do Muzeum Architektury na koncert p.Szymona Zachowicza, który zgodził się zagrać dla nas w tym dniu.
Przed koncertem odbyła się aukcja prac dzieci i młodzieży z zespołem Downa na cele statutowe Stowarzyszenia RAZEM.
W sobotę, tj. 21 marca odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe ze studentami Akademii Medycznej. Celem warsztatów było ukazanie przyszłym lekarzom podmiotowości dziecka i rodzica w trudnych początkach życia z niepełnosprawnością.
Nie kończąc na tych działaniach i podejmując wyzwanie z tamtego roku, my jako rodzice chcieliśmy pochwalić się pięknem i radością naszych dzieci. Mamy nadzieję, że pasażerowie MPK Wrocław podjeli z nami wyzwanie i nastapił kolejny krok w zmianie stereotypów dotyczących ludzi z syndromem Downa, przy okazji podziwiania plakatów portretowych naszych dzieci w tramwajach i autobusach.
Chcemy zmienić nasze miasto, chcemy zmienić Polskę. Rozpoczeliśmy z Wami akcję wysyłania maili do wszystkich osób, polityków i decydentów, którzy nas nie widzą. Chcemy pokazać, że jesteśmy, a nasze dzieci mogą żyć godnie.

Dla tych, którzy chcieli być z nami w tamtych dniach rozpoczeliśmy konkurs WIKIPEDIA.

Szczegóły programu:

  1. Koncert Szymona Zychowicza
  2. Warsztaty
  3. WIKIPEDIA
  4. Maile

WSPIERAJĄ NAS