Nasz facebook

ul. Syrokomli 30/2, 51-141 Wrocław

+48 606 725 460

przycisk menuMenu

Warsztaty z Psycholog Beatą Balcerek-Bunio 24.04.2010


24 kwietnia 2010 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 9 odbyły się Warsztaty z Psycholog Beatą Balcerek-Bunio, organizowane przez Stowarzyszenie Razem.

Uczestniczyło w nich 30 osób: rodzice dzieci z zespołem Downa oraz pedagodzy z OSW.

Warsztaty miały za zadanie pokazać jak wiele zależy od nauczyciela, czyli jak w sposób odpowiedni dla naszych dzieci nauczyć ich tego, co byśmy chcieli żeby umiały.

Dowiedzieliśmy się o kilku ważnych zasadach, które są bardzo pomocne przy efektywnym uczeniu się, jakie dziecko robi uniki, kiedy coś, czego chcemy go nauczyć wydaje mu się zbyt trudne i jak odwraca naszą uwagę.

Uczyliśmy się robić „krok w tył“, aby w sposób jasny i zrozumiały dla dziecka pokazać mu nową zabawę, nauczyć go np. rysowania, kolorowania, segregacji kolorów, składania kubeczków od największego do najmniejszego, gry w domino, układania puzzli, a nawet zapinania guzików.

Wszystkie te informacje były dla nas bardzo cenne i zachęcające do przestawienia się na inne myślenie, na pewno zasady te będą bardzo pomocne w nauce naszych dzieci tych bardzo potrzebnych czynności rozwijających intelekt.

WKRÓTCE PLANUJEMY KOLEJNE WARSZTATY

Kilka zdjęć z warsztatów:

WSPIERAJĄ NAS